Sõrra: piimahinna vahe maksab kinni tarbija
Vaata ERR.ee videot!

Piimatooted poes.

FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Põllumeeste Keskliidu asepresidendi Jaan Sõrra sõnul ei ole õige jutt, et poed maksavad madala piimahinna tõttu saamata tulu oma kasumi arvelt kinni, tema hinnangul teeb seda tarbija, teatas

ERR Uudised

.

«Kui vaadata, kuidas on teiste piimatoodete hinnad tõusnud, siis tarbija maksab madalast piimahinnast tekkinud vahe kinni,» selgitas Sõrra «Aktuaalses kaameras».

Sõrra sõnul aitavad tarbijad praegu odavat piima ostes kaasa sellele, et varsti kohalikku piima koduturul ei müüda, kuid imporditud piima hind on siis umbes 15 krooni pakist.

Sõrra märkis, et põllupidajad soovivad riigilt mõistmist ja seda, et tuleva aasta riigieelarve koostamisel arvestataks otsetoetuste summa suurendamist.

«Praegu menetletakse järgmise aasta riigieelarvet, kus on võimalik Eesti riigil juurde maksta otsetoetusi 792 miljonit krooni, praeguses eelarveprojektis on see summa meie andmetel 520 miljonit krooni. Me ei kerja toetust, kuid kui võrrelda, siis näiteks Belgia põllumehed saavad piima maha valada, sest neile makstakse hektari kohta 7000 krooni toetust, aga meil on see 2000 krooni,» selgitas Sõrra.

Kui piima kokkuostuhind ei tõuse kolmelt kroonilt vähemalt nelja kroonini, siis võib tema sõnul juhtuda see, et talupidajad jäävad pankadele raha võlgu, kuna viimase viie aasta jooksul on nad investeerinud 3,5 miljardit krooni, millest osa tuli pangalaenudena.

Tagasi üles