iDeal kampaania

Konkurentsiamet vabastas kindlustusseltsid kartellikahtlusest

Kristjan Niinemaa

FOTO: Toomas Huik

Konkurentsiamet ei tuvastanud kindlustusandjate, kindlustusseltside liidu ja Eesti Liikluskindlustuse Fondi tegevuses konkurentsiseaduse rikkumist, lükates nii tagasi kindlustusmaaklerite liidu aastatagused kartellisüüdistused.


Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKSL) juhatuse esimehe Kristjan Niinemaa sõnul lõpetas konkurentsiamet menetluse liidu ja mõnede turuosaliste suhtes, kuna ei sõlmitud mingeid konkurentsiseaduses keelatud kokkuleppeid.

«Konkurentsiamet tõdes oma otsuses, et kindlustusseltside liidul on erialaliiduna õigus võtta seisukohti sektorit puudutavates küsimuses ning küsida nende sõnastamiseks nõu oma liikmetelt,» ütles Niinemaa. Samas soovitas järelevalve konsultatsioonide korraldamisel selgitada asjaosalistele kohalduvaid õiguslikke piiranguid.
Otsuse selgitavas osas on konkurentsiamet osutanud, et turgu korrastavat meedet võib käsitleda hinnakokkuleppena, kui seda rakendatakse iseregulatsioonina. Sellisel puhul jääb seadusandjale suurem roll turu korrastamisel.

Teise otsusega lõpetas Konkurentsiamet sama kindlustusmaaklerite liidu avalduse alusel algatatud menetluse Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) suhtes, kuna ei tuvastanud konkurentsiseaduse rikkumise tunnuseid. Konkurentsiameti otsuse kohaselt oli LKFil seaduslik õigus lõpetada kindlustusmaakleritega lepingud liikluskindlustuse infosüsteemi kasutamiseks, samuti pole fond vahetanud konkurentsi kahjustavat teavet.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles