Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

YLE säästuplaan võib ohustada EM-võistluste korraldamist Soomes

Ringhääling ei taha enam olla TV-ülekannete ainurahastaja!

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Raha. | FOTO: Caro / Scanpix

Soome ringhääling YLE ei soovi edaspidi üksinda maksta ja teostada Soomes korraldatavate suurte rahvusvaheliste spordisündmuste teleülekandeid.


Kui uusi rahastajaid juurde ei tule, siis muutub spordivõistluste korraldamine Soome keerulisemaks, kirjutab tänane Helsingin Sanomat.

Ringhäälingu plaanid seavad ohtu muu hulgas kergejõustiku 2012. aasta EM-võistluste korraldusõiguse saamise.

«Praegu kandideerib Soome mitmete erinevate võistluste korraldajaks ja on päris selge, et YLE ei suuda kõiki neid miljoneid, mida läheb vaja sündmuste edastamiseks maailmale, kusagilt välja võtta,» rääkis Yleisradio tegevdirektor Mikael Jungner.

YLE uus hoiak pole seotud kokkuhoiuplaaniga. Jungneri selgituste järgi ei taha ringhääling enam finantseerida ja teha sellist tööd, millega kõik teised raha teenivad.

Sellisteks kasusaajateks on näiteks rahvusvahelised spordialaliidud ja Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU).

Jungneri sõnul on ka teiste Euroopa riikide ringhäälingufirmad nördinud selle pärast, et EBU või muud võistlustest kasu lõikavad institutsioonid annavad ürituste teleülekannete jaoks nii vähe raha.

Soome Spordiliidu (SUL) esimehe Antti Pihlakoski sõnul seab YLE hoiak ohtu Soomes korraldatavaid võistlusi. Samas tunnistas ta, et mõistab ringhäälingut ja väljendas lootust, et EBU otsustab võistluste TV-ülekannete korraldamiseks teha järeleandmisi.

Tagasi üles