IFAC arutab Tallinnas G20 riikidele tehtavaid majanduskasvu ettepanekuid

Raul Sulbi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
G20 riikide esindajad Londoni tippkohtumisel.
G20 riikide esindajad Londoni tippkohtumisel. Foto: AP / Scanpix

Neljapäeval ja reedel toimub Tallinnas maailma majanduselus mõjukat rolli omava erialaliidu Rahvusvahelise Arvestusekspertide Föderatsiooni (IFAC) juhatuse koosolek, millel ühe olulisema teemana on muuhulgas arutusel organisatsiooni poolt tehtavad ettepanekud G20 riikide valitsustele majanduskeskkonna tasakaalustamiseks, edaspidiseks stabiilseks arenguks ja majanduskasvuks.

IFACi täisliikme, Eesti Audiitorkogu juhatuse esimehe Toomas Vapperi sõnul on juhtivate tööstusriikide majanduselus olulist rolli omava rahvusvahelise organisatsiooni juhtkonna töökoosoleku toimumine Tallinnas harvaesinev tunnustus ja au kogu Eestile, vahendas audiitorkogu pressiteade.

«Tallinnas hoiavad maailma tippaudiitorid kätt pulsil nii G20 viimaste arengute osas kui antakse viimast lihvi IFACi enda pikemaajalistele strateegilistele plaanidele ja ka konkreetselt järgmise aasta tegevusi puudutavatele otsustele, mis lähevad kinnitamisele novembris
Washingtonis toimuval organisatsiooni üldkogul,» märkis Vapper.

Tallinnasse kogunevad 22 IFACi juhatuse liiget maailma eri kontinentidelt. Eestisse tulevad koos juhatusega ka IFACi tegevjuhtkond ning eksperdid ja nõunikud. Tähtsamaist külalistest võib nimetada IFACi presidenti Robert L. Buntingit, asepresident Göran Tidströmi ning Rahvusvahelise Avaliku Huvi Järelevalve Nõukogu (IPIOB) esimeest Stavros Thomadakist.

Seoses IFACi juhatuse ja tippjuhtkonna Eestis viibimisega korraldab audiitorkogu kolmapäeval, 9. septembril ka konverentsi «IFAC ja audiitorkogu – juhtides avalikkuse huve teeniva sõltumatu arvestusekspertide kutse arengut». Toomas Vapperi sõnul täitub audiitortegevusel Eestis järgmisel aastal teine aastakümme ja audiitorkogu tähistab tänavu oma 10. juubelit.

«Paarikümne aasta skaalal on meie kutseala areng olnud maailma mastaabis silmapaistev, kuid tänavu sügisel riigikogus menetletava audiitortegevuse seadusega teeme järgmise olulise sammu parima rahvusvahelise praktika juurutamise suunas. Just neid rahvusvahelisi arenguid me konverentsil ka Eesti perspektiivist vaadatuna analüüsime,» selgitas Vapper.

Audiitorkogu on Eesti audiitorite omavalitsuslikul põhimõttel tegutsev avalik-õiguslik kutseühendus. Kõik Eestis tegutsevad ligi 350 audiitorit
annavad oma igapäevases kutsetegevuses parima, tagamaks otsustajatele õige ja õiglase finantsinformatsiooni olemasolu.

Alates 2004. aastast on audiitorkogu Rahvusvahelise Arvestusekspertide Föderatsiooni (IFAC) täisliige. IFAC on arvestusekspertide ülemaailmne organisatsioon, mis on pühendunud avaliku huvi teenimisele läbi arvestusekspertide kutse tugevdamise ja tugevate rahvusvaheliste majanduste arengule kaasaaitamise. IFAC ühendab endas 157 liikmesorganisatsiooni 122 riigist, mis esindavad kokku 2,5 miljonit arvestuseksperti üle maailma.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles