Alustava ettevõtja starditoetus tõuseb 100 000 kroonini

Sirje Niitra
, Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: Tiina Kõrtsini / Õhtuleht

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts allkirjastas määruse, mis tõstab alustava ettevõtte stardi- ja kasvutoetuse summat, laiendab toetatavate tegevuste ja abikõlbulike kulude ringi ning vähendab omafinantseeringu osa.


Starditoetuse maksimumsumma kasvab 50 000 kroonilt 100 000 kroonile ja omafinantseeringu määr väheneb seniselt 25 protsendilt 20 protsendile. Kasvutoetuse maksimumsumma on edaspidi 200 000 krooni asemel 500 000 krooni ning omafinantseeringu määr 35 protsenti siiani kehtinud 50 asemel.

Esimest korda on võimalik taotleda stardi- ja kasvutoetust ka Tallinnas registreeritud ettevõttel. Samuti lubatakse edaspidi põhivara soetamist liisinguga ja lüheneb taotluste menetlemise tähtaeg: starditoetuse puhul üldjuhul kuni 10 tööpäevale, kasvutoetuse puhul 20 päevale.

«Menetlustähtaegade lühendamine enam kui 15 päeva võrra garanteerib ettevõtjatele kiirema rahastamisotsuse, mistõttu on toetuse saajatel võimalik planeeritud tegevusi ka kiiremini ellu viia,» ütles ministeeriumi ettevõtlustalituse juhataja Henry Kattago.

Erinevalt seni kehtinud korrast laieneb toetus näiteks veonduse ja laondusega tegelevatele ettevõtetele logistikasüsteemide toimimiseks vajaliku rakendustarkvara soetamiseks.

Starditoetust võib taotleda ettevõtja, kel pole ettevõtte registreerimisest möödas rohkem kui 12 kuud. Kasvutoetust saab ettevõtja, kes on tegutsenud maksimaalselt 36 kuud ja kes prognoosib teisel aastal pärast projekti lõppu ekspordikäibe osakaaluks vähemalt 20 protsenti ning kelle käive kasvab aastas vähemalt 30 protsenti, jõudes teisel aastal pärast projekti lõppu kahe miljoni kroonini. Kasvutoetuse sihtgrupp on ennekõike kiiresti kasvavad ettevõtjad, kes suudavad ka eksportida.

Määruse muutmise tingis muutunud majandusolukord, kus varem väljatöötatud meetmed ettevõtluse toetamiseks vajasid lihtsustamist ning täiendamist parandamaks ettevõtjate ligipääsu täiendavale kapitalile.

Meetme eelarve perioodil 2007-2013 on planeeritud 117,6 miljonit krooni. Muudatused soodustavad Euroopa Liidu struktuurivahendite kiiremat suunamist ettevõtlusesse.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles