iDeal kampaania

Keskerakond nõuab riigieelarve kärpe kohta selgitusi

Kadri Simson

FOTO: Peeter Langovits

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson saatis teisipäeval rahandusminister Jürgen Ligile kirja, milles küsib, miks on valitsus loobunud riigieelarve seaduse täitmisest.


Valitsus arutab neljapäeval rahandusminister Jürgen Ligi ettepanekut teha veel üks riigieelarvekärbe. Ligi tahab 500 miljonit krooni hoida kokku nii, et kolmandat negatiivset lisaeelarvet ei algatada, vaid ministrid jätavad osa rahast kulutamata. Kärpe suuruseks on kavandatud 2,3 protsenti eelarvest.

E24.ee avalikustas valitsuse kolmanda kärpekava esmaspäeval.

Lähtudes eeltoodust palub Simson vastata rahandusministril järgnevatele küsimustele:

1.Millistele seadustele ja nende sätetele põhinedes olete seisukohal, et riigieelarve muutmisel või vastavalt valitsuse seisukohale riigieelarve liigenduse muutmisel ei ole vajalik valitsusel riigieelarve muutmise seaduse või lisaeelarve seaduse eelnõud algatada?

2.Miks plaanib rahandusministeerium luua pretsedendi ja muuta riigieelarvet ilma riigikogu menetluseta? Millistel kaalutlustel seda tehakse?

3. Kuidas ja millal plaanitakse avalikustada need kokkuhoiu read ja kohad, mida plaanitav kärbe puudutab?

4. Miks on valitsus loobunud demokraatlikust ja seaduslikust võimalusest ning kohustusest järgida riigieelarve menetlemisel riigieelarve seadusega sätestatut?

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles