IKEA Samaara-afääri sekkus Vene valitsus

IKEA Venemaa äritegevuse juht Per Kaufmann

FOTO: AP / Scanpix

Maailma suurima sisustuskaubamaja Rootsi IKEA probleemid Samaara ostukeskusega võivad hakata lahenema Venemaa valitsuse sekkumise tõttu.
IKEA kavatses avada sisustuspoe Samaaras juba 2008. aasta detsembris, kuid kohalike ametivõimude soovimatus väljastada rootslastele vajalikke kauplemislube on lükanud selle määramatuks ajaks edasi.

Venemaa majandusarengu ministri asetäitja Stanislav Voskressenski sõitis isiklikult Samaarasse, et olukorda selgust tuua ja IKEA teelt takistused eemale lükata, kirjutab ajaleht Dagens Industri.

IKEA Venemaa äritegevuse juht Per Kaufmann rääkis mais ajalehele Svenska Dagbladet, et vajalike lubade puudusel ähvardab vallandamine juba ametisse palgatud 269 töötajat.

Rootsi ajalehe andmetel avati samas lähedal mais üks teine kaubanduskeskus ja on väga võimalik, et IKEA probleemid on tingitud konkurentide survest ja oletatavalt ka altkäemaksust. 

IKEA on Venemaal avanud 12 sisustuskaupade ostukeskust. Suurfirma ähvardas investeeringud külmutada, kuni tühjalt seisev kaubanduskeskus lõpuks tegevusloa saab.

Rootsi suurfirma tüli kohalike ametivõimudega peaks loodetavasti leidma lahenduse enne 14. augustit, kuna see on üks järjekordsetest võimalikest avamiskuupäevadest.

Svenska Dagbladeti väitel on IKEA suurim investeerija Venemaale, kui gaasi- ja naftasektorit mitte arvesse võtta.

Tagasi üles