1Partner: kahele urbaniseerunud inimesele pole vaja suurt korterilahmakat

Martin Vahter

FOTO: Erakogu

1Partner Kinnisvara analüüsi kohaselt on Tallinnas müüdud korteri keskmine suurus järjepidevalt kahanenud jõudes tänavu 53,6 ruutmeetrini.

1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul on leibkonnad väiksemad ja ühe inimese kohta on pigem ruutmeetrite arv kasvanud. «Vanasti elas mitu põlvkonda ühes korteris, kuid nüüd on see pigem erand,» ütles Vahter ja lisas, et Euroopa keskmisest elamispinna suurusest inimese kohta on eestlased siiski enam kui kümne ruutmeetri kaugusel.  

«Müüdud korterite suurus näitab hästi nii tõuse kui languseid kinnisvaras. Kui 2009. aastal oli keskmine müüdud korter ligi 58-ruutmeetrine, siis aasta hiljem juba seitse ühikut väiksem,» ütles Vahter, lisades, et praegu uute korterite suurus pigem kahaneb ning sama tubade arvu juures on ruutmeetreid vähem.

«Uusarendustes on 36-38-ruutmeetrised kahetoalised korterid tavalised. Kommunaalkulud on tõusnud pangalaenuga samale tasemele ja kahele urbaniseerunud inimesele pole enam suurt korterilahmakat vaja,» ütles Vahter.

Tagasi üles