Tartu Ülikool ja TTÜ hakkavad koos küberkaitse spetsialiste koolitama

Tallinna Tehnikaülikooli peahoone.

FOTO: Peeter Langovits

3. juunil kirjutavad Tallinna Tehnikaülikool ja Tartu Ülikool alla kolmele koostöölepingule rahvusvaheliste ühisõppekavade käivitamiseks magistriõppes. Koostööd tehakse tarkvaratehnika, küberkaitse ning materjalide ja protsesside jätkusuutliku energeetika magistrite koolitamisel.


TTÜ õppeprorektori Jakob Kübarsepa sõnul koolitavad TTÜ ja TÜ koostöös Eesti majandusele tippspetsialiste niivõrd olulistes valdkondades nagu seda on infotehnoloogia ning energeetika. «See annab kindlasti tõuke meie teadusmahuka ettevõtluse edendamisele ja majanduse konkurentsivõime tõstmisele. Näiteks Eesti vastumeetmed küberrünnakutele on näidanud, et meil on olemas vastav kaitsepotentsiaal, kuid selliseid spetsialiste võiks olla oluliselt rohkem,» ütles TTÜ õppeprorektor Kübarsepp.

Tarkvaratehnika magistriõppekava on mõeldud tipptasemel infotehnoloogilise hariduse andmiseks. Spetsialiseeruda saab ettevõtte tarkvaratehnika ja sardsüsteemide tarkvaratehnika suundadel.

Küberkaitse magistriõpe toetub Eesti tippspetsialistidele, kes tegelevad reaalsete küberkaitseprobleemidega pankades,
telekommunikatsioonfirmades, riigiasutustes ja kaitseväes. Õppekava raames tehakse koostööd ka NATO küberkaitsekeskuse spetsialistidega.

Eriala võib läbida nii humanitaarsema kallakuga, kus süvenetakse eeskätt organisatsiooni-, psühholoogia- ja õigusaspektidele, kui tehnilisema kallakuga, kus fookus on ründe- ja kaitsemeetoditel, võrguprotokollidel, logidel, krüptomeetoditel ja turvalisel tarkvaral. Eriala lõpetanud tunnevad küberkaitse õiguslikke, juhtimisalaseid ja tehnilisi aluseid, suudavad lahendada küberkaitse probleeme ning hinnata süsteemide turvalisust. Õppima on oodatud nii tehnoloogid kui tehnoloogiliste huvidega majandus- ja organisatsioonispetsialistid.

Tagasi üles