Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu uus president on Taavi Kotka

Taavi Kotka.

FOTO: Scanpix/ Presshouse

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) juhatus valis eile õhtul liidu uueks presidendiks Webmedia juhi Taavi Kotka.


Sel kuul ka uue juhatuse saanud ITL keskendub edaspidi sektori ekspordisuutlikkuse ja liidusisese koostöö edendamisele.

«Eesti IT-ekspordi maht on siiani olnud naeruväärne ning omavahelistes suhetes mängitakse Andrest ja Pearut. Usun, et uus juhatus suudab kaasa aidata eelkõige ITLi liikmete ekspordivõime kasvatamisele ning koostöö suurendamisele. Sel eesmärgil on juhatusse kaasatud rida säravaid tegijaid, kellel on silmapaistev ekspordikogemus või oluline suhetevõrgustik nii Eestis sees kui väljaspool Eestit,» ütles Kotka.  

«Eesti IT-ekspordi maht on siiani olnud naeruväärne ning omavahelistes suhetes mängitakse Andrest ja Pearut. Usun, et uus juhatus suudab kaasa aidata eelkõige ITLi liikmete ekspordivõime kasvatamisele ning koostöö suurendamisele. Sel eesmärgil on juhatusse kaasatud rida säravaid tegijaid, kellel on silmapaistev ekspordikogemus või oluline suhetevõrgustik nii Eestis sees, kui väljaspool Eestit,» ütles Kotka.

Teise olulise töölõiguna keskendub liit IT tööjõu juurdekasvule. Nende valdkondade eest juhatuses vastutav Sten Tamkivi selgitas, et Eestis elab kirkaid tehnoloogiatalente küll, kuid meie valdkonda alaliselt kummitav mure on see, et meid on vähe. Üha uued idufirmad ja ekspordi-edulood vaid suurendavad nõudlust parimate inimeste järele. Seepärast on oluline, et juurdekasv jätkuks - ITL panustab omalt poolt valdkonna populariseerimisse, rahvusvahelisel tasemel erialahariduse arengusse ja täienduskoolitustesse.

ITLi uue juhatuse liikmed on Teet Jagomägi (AS Regio), Sten Tamkivi (Skype Technologies OÜ), Taavi Kotka (AS Webmedia) ja Rain Laane (Microsoft Estonia OÜ). Eelmisest koosseisust jätkavad juhatuses Urmas Kõlli (AS Datel), Markus Nisula (Elisa Eesti AS) ja Tõnu Grünberg (AS EMT), kes jätkab ühtlasi tööd ITLi asepresidendina.

ITL ühendab info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga (IKT) tegelevaid ettevõtteid, mille käive moodustab rohkem kui 80 protsenti Eesti IKT-sektori kogukäibest.

Tagasi üles