EK kiitis heaks Poola 100 miljoni eurose abi LOTile

Poola riikliku lennufirma LOT lennuk Embraer 170

FOTO: SCANPIX

Euroopa Komisjon kiitis heaks Poola valitsuse otsuse anda võlgades lennufirmale LOT 400 miljonit zlotti (100 miljonit eurot) abi, teatas Poola raadio kolmapäeval.

Abi anti lennufirmale möödunud aastal ulatusliku rekonstruktsiooniplaani osana.

«Komisjon leidis, et abi oli ajas ja mahus piiratud. Komisjon kiitis abinõu heaks ajutiselt, kuni ta on võtnud seisukoha rekonstruktsioonikava osas, mille Poola peab esitama 2013. aasta 20. juuniks (st. kuue kuu jooksul pärast meetme rakendamist),» seisis Euroopa Komisjoni kolmapäevahommikuses avalduses.

«Komisjon leidis, et abinõu on kooskõlas raskustesse sattunud kompaniide pääste- ja restruktureerimisjuhistega,» lisati avalduses ja rõhutati asjaolu, et abi kogus piirdub summaga, mis on vajalik, et ettevõte saaks järgmised kuus kuud tegevust jätkata.

Poola valitsus kiitis aprillis heaks seadusemuudatuse, mis võimaldaks LOTi täielikku erastamist, senised seadused nägid ette riigi enamusosalust.

LOT vallandas jaanuaris senise peadirektori Marcin Pirógi ja pani tema asemele firma endise juhi Sebastian Mikoszi, kel tuleb läbi viia radikaalne restruktureerimine ja vallandada kuni 700 töötajat.

Möödunud aastal ulatus LOTi kahjum 157,1 miljoni zlotini (38 miljonit eurot), mis on kõigi aegade suurim.

Tagasi üles