Berliin: Euroopa peab jääma kokkuhoiukursile

Saksamaa lipp

FOTO: SCANPIX

Saksamaa toonitas eile, päev pärast seda, kui Euroopa Komisjoni president José Manuel Barroso oli öelnud, et karm kokkuhoiupoliitika on ennast ammendanud, et eurotsoon peab jääma «juba edukate» reformide ja fiskaaldistsipliini juurde, vahendab ERR uudisteportaal The Local uudist.

«Praegu peame me otsustavalt jääma kursile, mis on alati võrdselt rõhutanud konsolideerimist ja kasvule viivate jõudude tugevdamist reformide kaudu kui tugeva majanduskasvu alust,» teatas Saksamaa rahandusministeerium.

Ministeeriumi avalduses seisis, et «kolmandal aastal pärast eurotsoonis võlakriisi puhkemist võime näha, et oleme juba palju saavutanud, kuid veel on vaja nii mõndagi teha».

Ministeerium märkis, et Euroopa viib läbi reforme konkurentsivõime tõstmiseks ja eelarve puudujäägi kahandamiseks, mis aitavad taastada rahvusvaheliste investorite usaldust, ning toonitas, et eksport eurotsooni ääreala riikidest kasvab. Avalduses nenditakse, et tööturu reformid ei toimi üleöö, ning et Euroopa Ülemkogu tegi õigesti, kui käivitas miljardeid eurosid maksva programmi noorte töötusega võitlemiseks.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles