ZeroTurnaround omandas tarkvarafirma ja tõi Eestisse kaks taani tippinseneri

ZeroTurnaroundi juht Jevgeni Kabanov (arhiivipilt).

FOTO: Mati Hiis / Õhtuleht

Mullu 2,5-kordset kasvu näidanud Tartust pärit tarkvaraettevõte ZeroTurnaround teatas täna tarkvarafirma Javeleon ja selle patentide omandamisest. Ettevõtte asutanud taani teadlased Allan Gregersen ja Michael Rasmussen liituvad ZeroTurnaroundiga ning kolivad Eestisse.

Tartus asutatud ZeroTurnaround on tarkvaraarendajate tööd lihtsustava produktiivsustehnoloogia looja ning nende tooteid kasutatakse ligikaudu 80 riigis. Javeleon loodi möödunud aastal, et tootestada Lõuna-Taani Ülikooli Mærsk Mc-Kinney Møller Instituudis tehtud uurimistööl põhinevat tehnoloogiat, mis keskendub Java tarkvara dünaamilisele uuendamisele.

«Tarkvara ümbritseb meid kõikjal ja alati. Tarkvaraarendajate töö ja selle efektiivsus on seetõttu tähtsam kui kunagi varem,» ütles ZeroTurnaroundi kaasasutaja ja tegevjuht Jevgeni Kabanov.

«Meie roll seisnebki paremale ja efektiivsemale tarkvaraarendusele tööriistade loomises. Allani ja Michaeli tulekuga saime juurde kaks maailmatasemel inseneri ning kõvasti hoogu ja elevust tootearendusse.»

«Oleme põnevil ja hakkame Javeleoni tehnoloogia ning eestlaste JRebeli tooteseeria ristamisega kohe pihta,» ütles Allan Gregersen.
«Olles ZeroTurnaroundi edulugu aastaid imetlenud, saame nüüd ettevõtte kasvule siin Eestis ka ise kaasa aidata.»

ZeroTurnaround sai alguse 2007. aastal, kui toonases Webmedias töötanud Jevgeni Kabanov ja Toomas Römer lõid tehnoloogia, mis aitab Java arendajatel kiiremini programmeerida ning kirjutatud koodi kasutusse võtta.

Ettevõtte lipulaev JRebel võimaldab koodimuutusi koheselt näha ning hoida ühel programmeerijal aastas kokku 4-6 nädalat tööaega. Aasta eest alustati ka süsteemihalduritele mõeldud toote LiveRebel müüki.

90 töötajaga ettevõttel on arenduskeskused Tallinnas ja Tartus, globaalne müügikontor Bostonis ning harukontor Prahas. ZeroTurnaroundi peamiste omanike hulka kuuluvad Bain Capital Ventures ning ettevõtte juhtkond. Tuntumate klientide seas on eBay, Disney, HP, IBM, Lufthansa, Oracle ja USA Föderaalreserv.

Tagasi üles