Swedbank on aastaga sulgenud 15 kontorit

Swedbanki reklaam Tallinna kesklinnas

FOTO: Arno Saar / Õhtuleht

Kui aasta tagasi oli Swedbankil avatud 94 kontorit, siis tänaseks on neid järel 79. Ainuüksi sel aastal on suletud seitse filiaali.


«Tehnilised lahendused arenevad niivõrd kiiresti, et järjest enam tehinguid on võimalik teha alternatiivkanalites ja kliendid kasutavad selliseid kanaleid väga aktiivselt,» seletab Swedbanki kontorivõrgu divisjoni direktor Mihkel Roosme kontorite sulgemise põhjuseks.

Ta selgitab, et osad suletud kontorid on asendatud kas sularahaautomaatide või pangabussiga ning lisab, et tegelikult on plaanis ka mõne uue kontori avamine.

Pärimisele, kui suurt kokkuhoidu toob pangale ühe kontori sulgemine, et taha keegi Swedbankist aga otsest vastust ega ka kaudset numbrit anda. «See sõltub ju nii mitmest asjaolust, mistõttu mingit konkreetset numbrit ei ole võimalik välja tuua. Lisaks sulgemistele ju ka avatakse uusi kontoreid, mis omakorda on kuluallikas, mitte kokkuhoid,» märgib panga pressiesindaja Laura Käesel.

Mitu kontorit on pangal sel aastal veel sulgeda plaanis, ei taheta samuti avalikustada. «Nagu sai ka mainitud on kontorite ülevaatamine käimasolev protsess, mistõttu täpset numbrit öelda ei ole võimalik. Alles eile taasavati Sillamäe kontor ning maikuu lõpus avame Lõuna-Eesti regioonikeskuse, ametliku nimega Dorpati kontor,» märgib Käesel.

Tagasi üles