Maksumaksja vaenlaseks sai Juhan Parts

Juhan Parts.

FOTO: Mihkel Maripuu.

Eesti Maksumaksjate Liit (EML) kuulutas täna välja 2012. aasta maksumaksja sõbra ja vaenlase tiitli saajad. Esimeseks valiti Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik, teiseks majandusminister Juhan Parts.

EML tahab tiitliga tunnustada Eesti Panga nõukogu samme asutuse avatumaks muutumise suunas. Eelkõige väljendus see panga juhtkonna uuendamises ning olulise positiivse muudatusena võib tuua VEB Fondiga seotud tehingute avalikustamise, teatas liit.

«EML nõustub Jaan Männiku väljaöeldud arvamusega, et Eesti Panga ja finantsinspektsiooni ülalpidamine on Eesti riigile liiga kallis ning nende asutuste töö vajab ümberkorraldamist.»

Maksumaksja vaenlase tiitli sai majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, kuna EML leiab, et rahvusliku lennukompanii Estonian Air raske majandusliku olukorra eest peab lõppkokkuvõttes vastutama minister, kes täidab maksumaksjate esindajana aktsionäride üldkoosoleku rolli.

«Üldkoosolek peab suutma nimetada ametisse pädeva nõukogu ja andma vajalikud suunised, et äriühing saaks stabiilselt tegutseda ja oleks hästi juhitud.»

EMLi arvates viitab Estonian Airis juhtunu vajadusele kehtestada kindlad põhimõtted, mille alusel toimuks riigi äriühingute tegevus, sh nende nõukogude moodustamine. 

Tagasi üles
Back