Eesti Energia üldteenus oli jaanuaris börsipaketist kallim

Eesti Energia alustas gaasi müüki.

FOTO: Toomas Huik

Eesti Energia üldteenus maksis jaanuaris ettevõtte avaldatud andmetel 5,84 eurosenti kilovatt-tunnist.

Ettevõtte börsihinnaga seotud paketis «Muutuv» oli elektri hind jaanuaris keskmiselt 5,4 eurosenti kilovatt-tunnist ja enimvalitud fikseeritud hinnaga paketis «Kindel» keskmiselt 5,8 eurosenti kilovatt-tunnist.

Kahetariifse võrgulepinguga üldteenuse kliendid ostavad elektrit päevahinnaga 6,43 s/kWh ja ööhinnaga 5,15 s/kWh. Hinnad sisaldavad käibemaksu.

Üldteenuse hind koosneb elektrienergia maksumusest ja müügimarginaalist, millest kaetakse kliendi teenindamiseks tehtud kulutused. Üldteenuse hind muutub igal kuul peamiselt muutliku elektri hulgihinna tõttu.

«Eesti Energia on seisukohal, et tänane üldteenuse hinnakujundus ei taga kõigile klientidele kulupõhist hinda ega kohtle kliente võrdselt. Kuna üldteenuse klientide teenindamiseks tehtud kulud ei sõltu kliendi poolt tarbitud kilovatt-tundide hulgast, peaksid need üldteenuse arvel kajastuma eraldi tasuna, mis oleks võrdne kõigile ületeenuse klientidele sõltumata tarbimiskogusest. Täna tuleb aga kulud jagada kilovatt-tundidele, mis tõstab üldteenuse kilovatt-tunni hinda ning tekitab olukorra, kus suurema elektritarbimisega üldteenuse kliendid maksavad kinni väiksema elektritarbimisega klientide teeninduskulu,» märgib ettevõte pöördumises.

Üldteenusega liituvad kliendid, kes ei ole ühegi elektrimüüjaga elektrilepingut sõlminud.

Tagasi üles