Pindi Indeksil viimase kahe aasta suurim langus

Kinnisvara müügikuulutus.

FOTO: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Pindi Indeks langes jaanuaris 5,6 protsendi võrra, andes 17 Eesti suurema linna tehingute kaalutud keskmiseks ruutmeetri hinnaks 847 eurot.

Veel detsembris oli antud suurus korrigeeritud andmetel 898 eurot/m². Võrreldes hinnatipuga aprillis 2007 on indeks languses 39 protsendiga. Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 eur/m²) on Pindi Indeks 35,7 protsendi võrra kõrgemal.

Kui detsembris tehti antud linnades 814 korteriomandi tehingut, siis jaanuaris aktiivsus tõusis 886 tehinguni. Mullu jaanuaris sooritati indeksilinnades kokku aga vaid 744 tehingut.

Pindi Kinnisvara analüütik Siim Simson ütles, et langusele aitas tugevalt kaasa mõnevõrra aktiveerunud väikelinnade turg, sest odavamate piirkondade tehingute arvu kasv mõjutab koheselt ka tervet indeksit.

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab ligi 800 000 elaniku eluaset läbi üheksa aastase ajaloo.

Tagasi üles