Parts: streigiähvardus läks Estonian Airile maksma 4 miljonit
Oluliselt täiendatud kell 22.04!

Estonian Airi juhid Jan Palmer ja Erkki Raasuke.

FOTO: Liis Treimann

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ütles «Aktuaalse kaamera» stuudiousutluses, et Estonian Airi pilootide streigiähvardus jõulupühade ajal läks lennufirmale maksma 4 miljonit eurot.

Minister rõhutas, et lennuettevõtte jaoks on reisijate usaldus äärmiselt kaalukas kapital, nüüd aga vähenes piletibroneeringute arv võrreldes tavapärase detsembri lõpu ja jaanuari algusega kaks korda, vahendas ERR Uudised.

«Täna ettevõtte nõukogu andis teatud hinnangu, mis oli streigiähvarduse - mis minu meelest oli jõulureedene käik - mõju ettevõttele, see oli miinusena kuskil neli miljonit eurot,» tõi Parts välja.

Ta lisas, et seetõttu läks Estonian Airi siseselt olukord veel keerulisemaks, samas lubas minister, et üldises plaanis leitakse Eesti lennuühenduse jaoks pikaajaliselt toimiv lahendus.

«Peame igal juhul selle lahenduse leidmisel suhtuma lugupidavalt ühtse turu reeglitesse, aga leiame lahenduse, mis on pikaajaliselt parem, ja püüame praeguses Euroopa lennundusturu keerukas olukorras olla natuke teistest riikidest eespool, kuid milline see lahendus saab täpselt olema, on lähikuude küsimus,» märkis Parts.

Tagasi üles