Piloodid usuvad, et streiki saab vältida

Eesti Liinilendurite Assotsiatsiooni (ELA) juhatuse esimees Rauno Menning.

FOTO: Liis Treimann

Eesti Liinilendurite Assotsiatsiooni (ELA) juhi Rauno Menningu kinnitusel ei taha piloodid streikima hakata ning täna-homme loodetakse jõuda kollektiivlepingu osas Estonian Airiga kokkuleppele.

Menning rääkis ERRi raadiouudistele, et ees seisab pingeline kohtumine, vahendab ERR Uudised.

Tema sõnul tahetakse lepingu üldises tekstis kokku leppida. «Ma ei saa lubada allkirju, aga me oleme valmis töötama hilisõhtuni välja,» kinnitas ta.

Menning lisas, et lõplikematest tulemustest võidakse teada anda homme. «Eesmärk ei ole korraldada aktsioone, vaid jõuda kokkuleppele,» rõhutas ta.

ELA esindajad veetsid suure osa eilsest päevast ja õhtust läbirääkimiste laua taga Estonian Airi juhtkonnaga, et leida kompromiss pankroti vältimiseks.

«Istume ELAga veel õhtul laua taha, et läbi rääkida. Siiamaani on kõnelused olnud konstruktiivsed ja loodetavasti saame mingile kokkuleppele alla kirjutada,» sõnas Estonian Airi juht Jan Palmér eile õhtul Postimehele.

Palmér ei tahtnud täpsustada, milliste tingimuste üle veel vaieldakse, märkides vaid, et eesmärk on saavutada kokkulepe, mis oleks piisavalt paindlik, et ettevõte saaks konkureerida teiste lennufirmadega.

«Kui me ei jõua kokkuleppele ning streik realiseerub, on selle kahjud nii suured, et raske oleks edasi tegutseda,» sõnas firmajuht, kinnitades, et streigi tagajärg võib olla pankrot. Palmér lisas, et streigi ajal kaotaks ettevõte kohutavalt palju raha – see ei võimaldaks edasi tegutseda.

Tagasi üles