Abramovitš maksab Norilsk Nikli osaluse eest 1,49 miljardit dollarit

Chelsea's owner Roman Abramovich reacts as the team parade around the ground at the end of their English Premier League soccer match against Blackburn Rovers at Stamford Bridge, London, Sunday, May 17, 2009. (AP Photo/Sang Tan) ** NO INTERNET/MOBILE USAGE WITHOUT FOOTBALL ASSOCIATION PREMIER LEAGUE (FAPL) LICENCE - CALL +44 (0)20 7864 9121 or EMAIL info@football-dataco.com FOR DETAILS ** / SCANPIX Code: 436

FOTO: SANG TAN/AP

Vene miljardär Roman Abramovitš maksab Norilsk Nikli 5,87-protsendilise aktsiapaki eest 1,49 miljardit dollarit.

Abramovitši ostust teatati eelmisel nädalal. Kuna Norilsk Nikli kaks peamist aktsionäri Oleg Deripaska ja Vladimir Potanin on pikka aega tülis, mis ei tule firma arengule kasuks, siis oletavad analüütikud, et president Vladimir Putiniga hästi läbi saav Abramovitš saadeti firmasse neutraalseks vahendajaks.

Deripaskat esindab aktsionärina Hongkongis noteeritud Rusal ja Potaninit Interros.

Rusal ja Interros teatasid teisipäeval, et müüvad vastavalt 3,87 miljonit ja 5,42 miljonit aktsiat Abramovitši firmale Millhouse. Aktsia hind on 160 dollarit. Kogu aktsiapaki hind on 1,487 miljardit dollarit.

Kõik osapooled püüavad parandada Norilsk Nikli juhtimist ja suurendada selle väärtust kõigi aktsionäride huvides, öeldakse pressiteates.

Tagasi üles