Pooled ettevõtjad on jätnud metsatehingute andmed esitamata

Gert D. Hankewitz
, majandusajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Talvine mets
Talvine mets Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Maksu- ja tolliameti andmetel on tähtajaks esitamata rohkem kui pooled teatised kolmanda kvartali metsatehingute kohta, mistõttu alustab amet aruande esitamata jätnud äriühingute ja füüsiliste isikute teavitamist.

Äriühingud ja füüsilised isikud, kes on ostnud või müünud kasvavat metsa või metsamaterjali, peavad esitama kvartalile järgneva kuu 10. kuupäevaks maksu- ja tolliametile raieõiguse ning metsamaterjali müügi- ja ostutehingute teatise. Teatise andmed saab esitada e-maksuametis/e-tollis.

Teatises esitatud metsatehingute informatsiooni alusel otseselt maksustamist ei toimu, info kogumise eesmärgiks on tagada aus konkurents metsandusturul ja õiglane metsatulu maksustamine.

Maksu- ja tolliameti teeninduskorralduse osakonna juhataja Rivo Reitmanni sõnul saavad maksude tasumisest kõrvalehoidvad isikud kasutada riigile tasumata maksuraha oma tegevuses ja müüa niimoodi oma toodangut odavamalt.

«Lisaks ebaausale konkurentsile jääb maksuraha laekumata ka riigikassasse, mistõttu kannatavad omakorda riigi poolt elanikele pakutavad turvalisust ning heaolu tagavad teenused. Eriti oluline on maksuhalduri tegevus aga selliste pettuste ennetamisel ja avastamisel, kus lisaks riigimaksude tasumata jätmisele küsitakse riigilt makse tagasi,» ütles Reitmann.

Reitmann rõhutas, et maksõigsuse kontroll ei piirdu kalendriaastaga ja kuna metsamüügi andmed on infosüsteemis, siis tegeleb maksuhaldur maksud tasumata jätnud isikutega ka 2-3 aasta pärast. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles