Analüütikud on Windows 8 suhtes skeptilised

Windows 8 tahvelarvutis.

FOTO: Postimees

Microsofti uus operatsioonisüsteem ei suuda mitmete analüütikute hinnangul peatada personaalarvutiäri langust, vaid pigem kiirendab seda.

Deutsche Bank põhjendas eile avalikustatud globaalse PC-müügi kalendriaasta viimase kvartali üsna mustades toonides prognoosi muuhulgas just Windows 8 võimetusega turul laineid lüüa, kirjutab CNET.

«Algne nõudlus Windows 8 järgi pole olnud eriti elav,» ütles Deutsche Banki analüütik Chris Whitmore.

«Nagu ka varasemates tsüklites, ootame me ka praegu, et personaalarvutimüük läheb peale Windows 8 väljatulekut jälle kasvuteele. Samas on olemas mitu põhjust, miks Windows 8 mõju on varasemate versioonidega võrreldes pigem summutatud. Esiteks on uus platvorm saanud segadusseajava kasutajaliidese tõttu meedias vägagi erinevaid hinnanguid. Teiseks ei ole ärikliendid Windows 8 vastu erilist huvi üles näidanud. Kolmandaks on Windows RT tahvelarvutiplatvorm raskendamas Windows 8  täpset positsioneerimist operatsioonisüsteemide turul ning neljandaks jätkub PC-de müügilangus, kuna tahvelarvutid ja nutitelefonid on tarbijate seas üha populaarsemad,» tõi Whitmore mitu põhjust Windows 8 oodatust väiksemale mõjule.

Microsofti uut «hübriidplatvormi» on kritiseeritud ka muude mõjukate vaatlejate poolt.

«Nõudlus Windows 8 järgi on olnud nõrk, palju nõrgem kui PC-tootjad mõne kuu eest kartsid,» ütles Topeka Capital Marketsi analüütik Brian White.

Sama on kinnitanud ka Computerworld, mille hinnangul võib Windows 8 esialgne nõudlus ja üleminek vanadelt operatsioonisüsteemidelt jääda alla oma eelkäijale Windows 7-le.

Tagasi üles
Back