TJA: EMT pakub Eestis kiireimat mobiilset internetti

Kalev Aasmäe
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Netipulk. Foto on illustreeriv.
Netipulk. Foto on illustreeriv. Foto: Toomas Huik

Tehnilise järelevalve amet viis juunis läbi mõõtmised, et kontrollida mobiilse internetiteenuse kättesaadavust ja kvaliteeti üle Eesti.  Andmeside allalaadimiskiirus ületas 4 Mbit/s EMT-l 94 protsendil, Elisal 57 protsendil ja Tele2-l 36 protsendil mõõtmiskohtadest.

Mõõtmisteks valiti suures osas samad asukohad, mis möödunud aastal, kokku 105 punkti üle Eesti.

Mõõtmistulemused näitasid, et peaaegu kõikides mõõtepunktides oli vähemalt 3G-mobiilse interneti leviala olemas ning üle 90 protsendil kohtades oli andmesidekiirus suurem kui 1 Mbit/s.

Väga häid tulemusi saavutas EMT, kellel oli lisaks 3G-teenusele 41 protsendil mõõtepunktides olemas ka 4G-teenus, mis tõstis keskmise mõõdetud andmesidekiiruse konkurentidest ligi kolm korda suuremaks, ulatudes kuni 14 Mbit/s.

Võrreldes eelmise aastaga on 3G-võrgu leviala märgatavalt paranenud Elisal, kuid siiski oli mõnes punktis kättesaadav üksnes aeglane 2G-teenus. Elisa võrgus saavutati keskmiseks allalaadimiskiiruseks 5,1 Mbit/s. Tele2 võrgus oli kõikides mõõtepunktides 3G-teenus olemas ja keskmiseks allalaadimiskiiruseks saavutati 3,8 Mbit/s.

Tehnilise järelevalve ameti edastatud info järgi kõiguvad tipptundidel andmesidekiirused suurel määral, sest mobiilse interneti kasutajate arv, millest sõltub saavutatav andmesidekiirus, on tõusnud.

Arvestades andmemahtude ja kasutajaskonna kasvu, on kvaliteetse mobiilse internetiteenuse pakkumiseks oluline 4G-teenuste kasutuselevõtt.

EMT on juba kommertskasutuses olevas 4G-võrgus saavutanud keskmiseks allalaadimiskiiruseks 22 Mbit/s. Elisa ja Tele2 omavad küll sagedusluba 4G-teenuste osutamiseks, kuid pole võrke veel kasutuseks avanud.

Kuna mobiilse andmeside teenuse kvaliteet on piirkonniti erinev, siis tasub enne teenusega liitumist järele proovida, millise kiirusega on teenus tarbimiskohas kättesaadav. Selleks pakuvad teenusepakkujad tasuta prooviperioode.

Tehnilise järelevalve amet teostab mobiilse internetiteenuse andmesidekiiruse mõõtmisi üks kord aastas. Mõõtmiste eesmärgiks on tavatarbija jaoks välja selgitada tegelikud internetiteenuse andmesidekiirused.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles