Saksa leht nimetab Eestit musterõpilaseks

Laura Raus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti lipud.
Eesti lipud. Foto: SCANPIX

Saksa päevaleht Süddeutsche Zeitung nimetab Eestit musterõpilaseks, kellel on fenomenaalselt madal avaliku sektori võlamäär ning kus õitsevad turism ja välisinvesteeringud.


Lisaks märgib leht, et I kvartalis oli Eestil kõige kiirem majanduskasv ELi riikide seas. Töötuse langus oli euroala kiireim. Ka kirjutab Süddeutsche Zeitung Eesti kõrgelt arenenud e-teenustest.

Süddeutsche Zeitung nimetab Eesti edu Baltikumis erandlikuks. Kriisi ajal viis peaminister Andrus Ansip ellu karme kasinusmeetmeid ja tõstis makse. Sellest hoolimata jäi valitsus püsima.

President Toomas Hendrik Ilves aga arvab, et Eesti peab parandama n-ö pehmeid asukohategureid, kirjutab ajaleht. «Arendajad ei taha enamasti siin elada, sest elukvaliteet ei ole piisav,» ütles Ilves.

Saksa ettevõtted on Eestiga siiski rahul. Saksa-Balti kaubanduskoja hiljutine uuring näitas, et 93 protsenti Eestisse investeerinud Saksa ettevõtetest valiks taas asukohamaaks Eesti. Üks investorite positiivsete hinnangute põhjusi on reinvesteeritud kasumi tulumaksuvabastus.

«Minevikus oli see oluline edutegur,» lausus Ernst & Youngi maksuekspert Stephan Kuhn. Nüüd peaks Eesti tema arvates oma maksusüsteemi aga võimalusel muutma, et teha see tuleviku jaoks sobivamaks. «21-protsendine tulumaks on vaesematele kodanikele õige suur koorem lisaks 20-protsendisele käibemaksule,» arvas ekspert.

«Regionaalses võrdluses on Eesti olnud positiivse maine ehitamisel kõige edukam,» leidis ta samas.

Artikli lõpuosas märgib Süddeutsche Zeitung, et aastal 1991 oli keskmine soomlane 20 korda jõukam kui keskmine eestlane, kuid tunamullu ulatus eestlase sissetulek juba kolmandikuni soomlase omast.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles