Tagasi mobiilivaatesse

Äriuudised

:

EMT ja Ühisteenused võitsid Tallinna parkimislepingu

Tallinna transpordiamet sõlmis konsortsiumiga AS EMT ja ASiga Ühisteenused lepingu Tallinna tasulise parkimise operaatorteenuse osutamiseks perioodiks 1. märts 2011 kuni 28. veebruar 2014.

Konsortsium garanteeris tegelikust laekumisest sõltumata minimaalset tulu linnale 9 000 000 eurot. Teenustasu soovisid ühispakkujad saada 25 protsenti. Viivistasudelt ja elanikekaartidelt ühispakkujad tasu ei saa.

Tallinna transpordiamet korraldatud rahvusvahelise riigihanke hankedokumendid võtsid Tallinna transpordiametist välja kokku seitse juriidilist isikut: AS EMT, Citypark Eesti OÜ, Hansab AS, Securitas Eesti AS, Now Innovations OÜ, OÜ Europark ja AS Ühisteenused.

Kuna taotluste esitamise tähtajaks ei esitatud ühtegi pakkumist, korraldati väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetlus.

Väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse korral esitab hankija hankedokumendid ühele või mitmele huvitatud isikule, kelle majanduslik ja finantsseisund ning tehniline ja kutsealane pädevus on eeldatavalt piisavad hankelepingu nõuetekohaseks täitmiseks.

Transpordiameti järelepärimisele taotluste mitteesitamise kohta, tõid hankedokumendid välja võtnud firmad põhjusteks enda puudulikku tehnilist ja kutsealast pädevust, vajaliku finants- ja majandusliku ja samuti peeti ka hankedokumentides nõutud parkimistulu garantiid 10 500 000 eurot liiga suureks äririskiks.

Tallinna transpordiamet kontrollis kõikide huvitatud juuriidiliste isikute majanduslikku- ja finantsseisu ning tehnilist ja kutsealast pädevust olemasolevate ja äriregistri andmete põhjal ning selgus, et teenuse täitmiseks on vajalik majanduslik- ja finantsseis ning tehniline ja kutsealane pädevus ASil EMT, OÜ-l Europark Estonia ja ASil Ühisteenused.

Tulenevalt vastavusest majanduslikule- ja finantsseisule ning tehnilisele ja kutsealasele pädevusele, alustati kõigi kolmega väljakuulutamiseta riigihanke ja läbirääkimisi.  Pakkumuse esitas konsortsium AS EMT ja AS Ühisteenused. Europark Estonia OÜ pakkumust ei esitanud.  

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
MärksõnadühisteenusedTallinnEMT
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Viimased uudised
LUGEMISSOOVITUS
JuhtimineKõik
Firmablogid
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
TarbijaKõik
Valuutakursid
USD
0,929 EUR
GBP
1,375 EUR
SEK
0,108 EUR
RUB
0,016 EUR
=
Kursid seisuga: 31.03.2015
POSTIMEES.eeKõik
ArvamusKõik
MaailmKõik
TallinnKõik
Rada vabaks