Tagasi mobiilivaatesse

Kinnisvara

:

Tallinna kesklinn laieneb linnaosa piiridest välja

Tallinna väiksuse tõttu on kesklinna ümber kujunenud vöö, kus on olemas kõik südalinna eelised, kuid täiendavalt leiab seal nii roheluse kui ka privaatsuse.Tallinna kesklinn on teistest linnaosadest selgelt eristuv, eelkõige kesklinnas paiknevates büroohoonetes asuvate töökohtade ja märgatava liikluskoormuse poolest. Praegu on kesklinn selgelt laienemas eelkõige Kalamaja suunal.

Keskus on elukohana eelistatud enamasti nende inimeste seas, kes soovivad elada töökoha lähedal. Või soovitakse, et kaubandus- ja teenindusasutused ning eriti meelelahutusvõimalused asuksid käe-jala juures.
Kesklinn pakub selleks parimaid võimalusi. Valida on erinevate elukeskkondade vahel, millest ehk vanalinn eristub kõige selgemini.

Kalamaja kui Soho

Linnasüdame rõõmude kõrval on ka mõned mured. Esmalt keskmisest märksa tihedam ja müratekitav liikluskoormus ning koos sellega lõputud parkimismured nii parkimiskohtade piiratuse kui ka nende kalliduse tõttu.

Tallinn oma mõnesaja tuhande elanikuga on sedavõrd väike linn, et kesklinna rõõmusid saab suurepäraselt nautida ka kesklinna kõrval paiknevates elurajoonides ning seda ka taksoarveid oluliselt kasvatamata.
Seejuures on tähelepanuväärne, et kesklinna kõrval elamine annab sageli võimaluse osta «kesklinna kaupa» madalama äärelinna-hinnaga.

Kalamaja suudab hästi pakkuda kogu «kesklinna paketti» nii kaubanduse-teeninduse kui ka vaba aja veetmise võimaluste osas.

Samuti on Kalamaja näol tegemist rohelise piirkonnaga, mis jääb suurematest liiklussõlmedest kõrvale.

Seega on tegu ühe perspektiivsema piirkonnaga – viimastest uudistest tasub mainida juba sel aastal valmivat rannapromenaadi ehk nn kultuurikilomeetrit. See avab Kalamaja elanikele pääsu mere äärde, mis seni on olnud raskesti ligipääsetav.

Igal juhul on Kalamaja merepoolsel osal head eeldused saada Tallinna Sohoks, kus kohtuvad kultuur, huvitav keskkond ning hinnatud eluasemed.

Kvaliteet soodsamalt

Kalamajas väga palju uusi elamuarendusprojekte müügil pole.

Soo tänavale kerkib Metro Capitali eestvedamisel Väike-Kalamaja uuskvartal, kus praegu on pakkumises kolm maja.

Kalamaja rohelusse pargitud elamud asuvad linnasüdamele lähemal kui mõnedki administratiivselt kesklinna jäävad projektid.

Kiire areng on toimumas ka Kassisaba piirkonnas, kus arendustegevuse jätkumist ennustab hiljuti turule toodud projekt Toompark (millel vaatamata nimele pole autoriga vähematki seost).

Tegemist on Põhja-Tallinna linnaosa projektiga Paldiski maantee alguses, mis nii oma asukohalt kui olemuselt kvalifitseerub kesklinna projektiks vaat et enamgi kui mõni teine.

Väike ja hubane Tallinn, kus kõik tähtis on üldjuhul maksimaalselt paari kilomeetri kaugusel, loob võimalused kesklinna piirkonna laienemiseks.

Tallinna linn on oma järgmiste aastate investeerimisprioriteedi selgelt suunanud linnahalli ümbrusesse. Nii on see ka kinnisvaraturul saamas üheks tõusvaks täheks.

Kesklinna naabrusesse on võimalik mõistlikuma hinnaga soetada elamispind arenevasse keskkonda, mis oma kvaliteedilt ja lähikonnas asuvate teenuste poolest kesklinna korterist sugugi maha ei jää.

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
MärksõnadTallinnKesklinnarendamine
Samal teemal
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
Lennuõnnetus alpides
Viimased uudised
LUGEMISSOOVITUS
JuhtimineKõik
Firmablogid
48h populaarsemad teemad
Top lood
Top kommentaarid
TarbijaKõik
Valuutakursid
USD
0,921 EUR
GBP
1,37 EUR
SEK
0,107 EUR
RUB
0,016 EUR
=
Kursid seisuga: 27.03.2015
POSTIMEES.eeKõik
ArvamusKõik
MaailmKõik
TallinnKõik
Rada vabaks