Vaata: maailma tipptelefonide edetabel

Hendrik Alla
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
iPhone 5S.
iPhone 5S. Foto: SCANPIX

Selles nimekirjas on reastatud märtsikuu seisuga maailma parimad nutitelefonid. Vähemalt arvab nii Business Insider. Kas mõni neist elab ka sinu taskus või kotis?

16. BlacBerry Q10 Kui vajad füüsilist klaviatuuri, on Kanada see tootja telefon parim valik. Tõsi küll, rakendusi pole nii palju valida, kui iPhone’i või Androidi kasutajal, aga BlackBerry kasutajaid ei paista see häirivat.
15. LG G Flex ehk kuulus kõver telefon. G Flexil on 6-tolline banaani moodi kõver korpus ja kriimustustest iseparanev tagakaas. Kõveruse nimel tegi LG mõningaid järeleandmisi, resolutsioon on madalam kui Apple’i ja Samsungi telefonidel ja selle tõttu on kujutised-tekstid-videod ähmasemad.
14. HTC One Max juhatas sisse Taiwani firma tahveltelefonide rea. Mehise 5,9-tollise ekraaniga telefoni saab lahti lukustada sõrmejäljelugeja abil. Metallist korpusega riist näeb edev välja, aga seesama korpus muudab ta raskemaks ja paksemaks, kui teised sama klassi telefonid.
13. Nokia Lumia Icon on hea valik Verizoni klientidele, kes just Windowsiga telefoni tahavad. Kuulus Nokia koostekvaliteet ja väga hea kaamera!
12. Nokia Lumia 1020 on paljude meelest parim Windows Phone, mis kunagi üldse tehtud. Tagakaant ilmestab üks maailma parimaid mobiilikaameraid, mis küll sinna ka paraja muhu moodustab. Kasutuskogemus ei erine küll millegi poolest teistest Windowsifonidest.
11. Nokia Lumia 1520 on võimsa 6-tollise ekraaniga tahveltelefon. Suurele ekraanile mahub WP ruudukesi rohkem ja Nokia telefone on lihtsalt mõnus peos hoida.
10. Sony Xperia Z1S 5-tollise ekraaniga õhuke telefon, mis on täiesti veekindel. Sa ei pea kunagi kuulma enam seda juttu:  «Garantii ei kehti, see telefon on niiskust saanud!»
9. iPhone 5C tuli müüki samal ajal, kui tema kallim õde iPhone 5S. Sellel on peaaegu samad tehnilised andmed, kui 5Sil, aga korpust valmistatud rõõmsavärvilisest plastist.
8. LG G2, Korea tootja lipulaev. 5-tolline ekraan on tänaste mobiilitelefonide seas üks parimaid. Kummaline disainilahendus: sisselülitus- ja helivaljuse nupud on pandud hoopis telefoni tagakaanele kaamera alla, esimese hooga ei pruugi arugi saada.
7. Samsung Galaxy S4 põhjustas väljatulekul palju põnevust ja hiljem mõningast pettumust. Samsung üritas oma tipptelefoni nii palju funktsionaalsust pakkida, et tulemus on segane ja kohmakas. Hea telefon, aga mitte parim. Pealgi tuleb kohe S5.
6. Samsung Galaxy Note 3 Samsung alustas tahveltelefonide maaniat enam kui kahe aasta eest oma Note’iga. Suurem ekraan, õhem kere ja S Pen teevad 3. põlvkonna esindajast  parima tahveltelefoni, mida raha eest osta.
5. Motorola Moto X Üks parimaid Androidifone. Minimaalselt tarkvaralisi lisasid, põhimõtteliselt puhas ja kiire Android. Värvilised korpused ka saadaval.
4. Google Nexus 5 Koos LGga valminud telefon jooksutab puhast Androidi, seetõttu tulevad uuendused sellel versioonile kõige kiiremini. Pealegi umbes poole odavam, kui teised tippklassi telefonid. Ainult kaamera ei ole kõige parem.
3. HTC One (M8) Lipulaeva uus versioon. Imeline disain, metallkorpus ja tagakaanel kaks kaamerat, mis kavalaid tarkvaralisi fotomanipulatsioone võimaldavad. Üks maailma parimaid Androide.
2. HTC One (M8) Google Edition. Täpselt sama, mis eelmine, ainult neitsiliku Androidiga – mis on alati hea.
1. iPhone 5S. Enamuse tavatarbijate jaoks lihtsalt parim nutifon. Enamvähem täiuslik tasakaal disaini, omaduste, rakenduste ja sisu osas. Parem kaamera kui eelkäijal ning kasulik sõrmejäljelugeja.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles