Seitse käitumisviisi, mis hävitavad su maine tööandja silmis

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hilinemine.
Hilinemine. Foto: SCANPIX

Karjäärikonsultant Emily Bennington toob Forbesis välja seitse kõige levinumat käitumisviisi ja suhtumist, millega inimesed ise oma professionaalset kuvandit hävitavat.

Võiks arvata, et alljärgnevalt loetletud asjaolud on tühised pisiasjad, kuid Benningtoni sõnul hävitavad sellised käitumisviisid järjekindlalt ka kõige parema töötaja maine.

Vabanduste otsimine. Inimesed otsivad oma tegevusele või tegevusetusele vabandusi, juhul kui nad kardavad volitusi ületada. Need inimesed ei võta vastutust oma edu suhtes ja sellepärast nimetab Bennington neid oma töö ohvriteks.

Tähtaegadega hilinemine. See on kõige kindlam viis oma maine hävitamiseks, ütleb Bennington.

Koosolekuteks mitte valmistumine. Koosolekud on esimene koht, kus meeskonnaliikmed näevad oma juhi suhtumist ja tulemuslikkust. Ometi leidub inimesi, kes jätavad koosolekuks valmistumise viimasele hetkele või ei tee seda üldse.

Iga täiendava liigutuse rahaks arvestamine. Bennington toob näite ühest müügiesindajast, kes eeldas, et firma maksab iga minuti ületunde talle kinni. Kui tal ükskord oli vaja koosoleku toimumise kohast kaks tundi koju lennata, siis küsis ta oma ülemuselt, kas võib järgmisel päeval kaks tundi hiljem tööle tulla. Bennington soovitab näha rohkem terviklikku pilti ja mitte iga lisaliigutuse pärast pilli n-ö lõhki ajada.

E-kirjadele vastamata jätmine. Paljud töötajad arvavad, et kui nad ei vasta e-kirjale, siis vastamata jätmine tähendaks justkui eitust või et kirja saatja võiks sellest aru saada, et saajal pole aega. Tegelikult aga on tegemist lihtsalt jämeda ja lugupidamatu käitumisega kirjutaja suhtes.

Pidevalt enda kulul nalja heitmine. Teada on, et hea huumor õiges kohas ja doosis aitab luua suhteid ja pingeid maandada. Kuid kui pidevalt enda kulul nalja teha, tood lihtsalt enda vigu esile ning jätad mulje, et sa ei austa iseennast.

Pisiasjade alahindamine. Kui seda juhtub pidevalt, hakkab see rikkuma sinu mainet.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles