Sampo jäi kahe miljardiga kahjumisse

Gert D. Hankewitz
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sampo Panga esindus Tallinnas.
Sampo Panga esindus Tallinnas. Foto: Raigo Pajula

Kuigi Sampo pangandustegevuse kasum oli mullu 647 miljonit krooni, jäi pank pärast laenude allahindusi 2 miljardiga miinusesse.

Pank tegi mullu allahindlusi 2,7 miljardi krooni ulatuses. Aasta varem oli see number 245 miljonit.

«Kuna pank hindas möödunud aastal laenusid alla konservatiivselt, siis kujunes 2009. aasta kahjumiks 2050 miljonit krooni (eelmise aasta kasum oli 462 mln kr),» selgitas panga juht Aivar Rehe oma pöördumises. Ta lisas, et laenude allahindlustest moodustasid individuaalsed allahindlused 1,8 miljardit krooni ja üldised allahindlused 0,9 mld kr.

Laenude täiendavate allahindluste tulemusena tõusis allahindluste suhe aasta keskmisesse laenuportfelli 8,5 protsendi tasemele.

Realiseerunud laenukahjud olid 358 miljonit krooni. Aasta baasile teisendatuna moodustas see perioodi keskmisest laenuportfellist 1,14 protsenti.

Laenuportfelli kogumaht oli aasta lõpu seisuga 29,2 mld kr (-14 protsenti). Eraisikute laenuportfell kahanes aastaga 5 protsenti ehk 691 miljonit ja ettevõtete oma vähenes 21 protsenti ehk 3,9 miljardit. IV kvartalis vähenes laenuportfell 1,4 mld kr võrra.

2009. aasta tegevustulu oli 1085 miljonit krooni ning aastaga vähenes see 17 protsenti. Tegevuskulu kokku oli 438 miljonit ja see vähenes aastaga 28 protsenti, märkis Rehe. «Kulude alanemise peamisteks põhjusteks olid madalamad personali-, turundus- ja muud tegevuskulud,» selgitas ta.

«Eesti majandus on ümberkujunemise faasis. Sel aastal võime oodata majanduse stabiliseerumist ning näha taastumise esimesi märke. Samas on 2010. aasta esimesel poolel nii ettevõtete kui ka eraisikute tulubaas ja sellest tulenevalt ka nende maksevõime jätkuvalt tugeva surve all.»

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles