Eesti valmistab ette noorte tööpuudusega võitlemise meedet

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Noorte streik Angela Merkeli korraldatud noorte töötuse sümpioosionil.
Noorte streik Angela Merkeli korraldatud noorte töötuse sümpioosionil. Foto: Reuters / Scanpix

Sotsiaalministeerium valmistab ette töötute noorte abistamiseks meedet «Minu esimene töökoht», mille raames toetakse tööandjat kuni 29aastase töökogemuseta noore tööle võtmisel palga- ja koolituskulude osalise hüvitamisega.

«Minu esimene töökoht» on Sotsiaalministeeriumi meediasuhete nõuniku Jana Rosenfeldi sõnul Euroopa Liidu noortegarantii raames pakutav noorte töötuse vähendamisele suunatud tegevus. Meedet rahastatakse järgmise struktuurivahendite perioodi (2014-2020) Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

«See on mõeldud töökogemuseta või vähese töökogemusega noortele, kes on end töötuna arvele võtnud,» kirjeldas Rosendeld. «Meede kombineerib tööandjat motiveerivat palgatoetust koolitusega. See tähendab, et tööandjale hüvitatakse teatud aja vältel ja teatud ulatuses noore palkamiseks ja koolituseks tehtud kulud.»

Meetme täpsemad tingimused ja tähtajad on veel kavandamisel.

3. juulil kohtusid ELi peaministrid ja tööministrid Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli kutsel Berliinis, et leida ühiselt lahendusi noorte töötuse probleemile. Kantsler Merkeli hinnangul on noorte tööhõive küsimus hetkel Euroopas kõige pakilisem probleem.

Eestit esindanud sotsiaalminister Taavi Rõivas rõhutas kohtumist kokku võttes, et aktiivsed tööturumeetmed on noore tööle aitamiseks olulised, kuid töökohtade loomise võti on majanduskasv ja uute töökohtade loomine erasektoris.

Järgmine kõrgetasemeline kohtumine noorte tööpuuduse teemal toimub novembris Pariisis. Enne seda vaadatakse riikide edusammud noortele suunatud tegevuste elluviimisel üle oktoobris toimuval EL tööministrite ametlikul kohtumisel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles