KiK on toetanud lagunevate hoonete lammutamist pea 95 000 euroga

Kalev Aasmäe
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.
Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus. Foto: Arvet Mägi/Virumaa Teataja

Tänaseks on SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetuse abil lammutatud maastikupilti reostavad lagunenud hooned Pärnumaal, Ida-Virumaal, Saaremaal ning Võrumaal. Valmis projektid said KIKilt toetust kokku 94 512 eurot.

Kuressaare linnas lammutati sõjaväe peal- ja allmaa garaažid ning kolm betoonestakaadi. Ida-Virumaal Maidla külas on likvideeritud kuuest hoonest koosnev laudakompleks. Pärnumaal Pärnjõe külas lammutati vana kaupluse laohooned ning Pärnu Raeküla lasteaia endise katlamaja hoone ja korsten. Antslas likvideeriti vana põllumajanduslik laohoone.

«Kiita tuleb nii omavalitsusi kui aktiivseid kohalikke inimesi, kes on olnud varmad kasutama võimalust kohalikku maastikupilti reostavate vanade hoonete lammutamiseks. Kui aasta tagasi tondilosside lammutamise programmi alustasime, oli palju neid, kes ei uskunud, et huvi maastike puhastamise vastu üldse on. Praegu saab öelda, et huvi on nii suur, et programmi lõppu ei ole praegu ette näha,» ütles KIKi nõukogu esimees Keit Pentus-Rosimannus.

Kokku on KIKist rahastamisotsuse saanud 31 projekti kogusummas 1,3 miljonit eurot. Neist 5 on valmis ning 17 projekti on töös.

Suurimad tööd on käsil Läänemaal, kus Kiltsi külas lammutatakse ühe projekti raames sõjaväelinnakus 30 kasutusest väljalangenud militaarehitist. Viljandimaal, Paistu vallas lammutatakse seafarmi laudad koos abiehitistega ning Tartus sõjaväelennujaama hooned. Neile kolmele suurprojektile on KIK eraldanud toetust kokku ligi 350 tuhat eurot.

KIKi keskkonnaprogrammist on maastikupilti kahjustavate ja kasutusest väljalagunenud põllumajandus-, tööstus- või militaarehitiste lammutamiseks  ja sellest tekkinud jäätmete käitlemiseks võimalik toetust taotleda alates 2012. aastast. Lisaks ümbruse korrastamisele aitab see propageerida ka materjalide taaskasutust.   

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles