Eksport langes aastaga 22 protsenti

Gert D. Hankewitz
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tundub, et raha ei ole hariduse omandamisel takistuseks.
Tundub, et raha ei ole hariduse omandamisel takistuseks. Foto: Elmo Riig / Sakala

Kuigi võrreldes veebruariga kasvas eksport viis protsenti, oli aastane langus ikkagi 22 protsenti.


Esialgsetel andmetel eksporditi 2009. aasta märtsis Eestist jooksevhindades 8,3 miljardi krooni väärtuses kaupu ja imporditi Eestisse 10 miljardi krooni eest, teatas statistikaamet.



Võrreldes eelmise aasta märtsiga vähenes kaupade eksport 22 protsenti ehk 2,4 miljardit krooni ning import 30 protsenti ehk 4,2 miljardit krooni. Väliskaubanduse puudujääk oli 1,7 miljardit krooni (2008. aasta märtsis 3,5 miljardit krooni).

Veebruariga võrreldes kasvas aga eksport juba 5 ja import 11 protsenti. Kaubavahetuse suurenemise üks põhjus oli see, et märtsis oli kolm tööpäeva rohkem kui veebruaris.

Euroopa Liidu (EL 27) riikidesse eksporditi märtsis kaupu 6 miljardi krooni eest, mis moodustas 72 protsenti Eesti koguekspordist. Eelmise aasta märtsiga võrreldes vähenes eksport EL riikidesse 1,9 miljardi krooni võrra.

Ühendusevälistesse ehk nn kolmandatesse riikidesse eksporditi kaupu 2,3 miljardi krooni väärtuses ja vähenemine 2008. aasta sama kuuga võrreldes oli 0,5 miljardit krooni.

Euroopa Liidu (EL 27) riikidest imporditi Eestisse kaupu ligi 7,7 miljardi krooni väärtuses, mis moodustas 78 protsenti Eesti koguimpordist. Eelmise aasta märtsiga võrreldes vähenes import EL riikidest 3,9 miljardi krooni võrra ehk kolmandiku. Väljastpoolt Euroopa Liitu imporditi kaupu 2,2 miljardi krooni eest ja vähenemine eelmise aasta märtsiga võrreldes oli 0,3 miljardit krooni ehk 13 protsenti.

Euroopa Liidu riikidega oli väliskaubanduse puudujääk 1,8 miljardit krooni. Samas kaubavahetuses kolmandate riikidega oli väike ülejääk ehk kaupu eksporditi neisse riikidesse 0,1 miljardi krooni eest enam kui sealt imporditi.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles